svarthund 2016

Jämthund
Ring: 1 Dommer: Berget, Arild
Juniorklasse Hannhund

0001 Tim NO45237/15, 578098100499463, 23/04/15, Grå E: Eriksen, Bjørnar O: Myrvang, Glenn T Silerud, 2270 Flisa (N UCH N J(L)CH Holmsjöns Emil I I - Jajja)(w) IM

0002 Athukens N-W Fenris NO40078/15, 578077000236476, 05/04/15, Grå E: Ernstsen, Reidar, Rubinvn 10, 9022 Krokelvdalen O: Saxerud Stig Are, 2266 Arneberg (N J(L)CH Botnebekken's Nosler - FI JCH Tuike Salon Weronica)(w) GOOD

Unghund Klasse Hannhund
0003 Kvitevarden's Admiral Zercho NO40432/14, 578098100443085, 21/04/14, E: Stina Tatjana Didriksen, Kjell Arne Henriksen O: Rotvik May-Torill/ Gosselin Gilles J J, 9350 Sjøvegan (FI JCH SE J(LÖ)CH Pyssynivan Frost - N UCH N J(L)CH Saga)(w) GOOD

Åpen Klasse Hannhund
0004 Barfrosten's Dico NO40589/13, 578094100001765, 01/04/13, E: Tyldum, Svein O: Olufsen Bjørn Kåre og Klausen Janne, 9517 Alta (N J(L)CH Jönsesgårdens Tyson - Loshundens Tina)(w) IM

Brukshundklasse Hannhund
0005 Kvitevarden's Arak NO40433/14, 578098100444152, 21/04/14, E: Figenschau, Knut Inge O: Rotvik May-Torill/Gosselin Gilles J J, 9350 Sjøvegan (FI JCH SE J(LÖ)CH Pyssynivan Frost - N UCH N J(L)CH Saga)(w) EXELLENT, CK, R-CERT BKK2 BH2
0006 Gråbeinjakta's Sarek NO32707/12, 03/01/12, Grå E: Svendli, Tor Magne, Postboks 117, 9335 Øverbygd O: Amundsen Vegar, 2114 Disenå (Sarek - Gråbeinjakta's Taiga)(w) GOOD
0007 Kvitevarden's Aladin NO40430/14, 578098100444749, 21/04/14, E: Oddny Kristin Remlo, Jørn Kjetil Remlo O:Rotvik May-Torill/ Gosselin Gilles J J, 9350 Sjøvegan (FI JCH SE J(LÖ)CH Pyssynivan Frost - N UCH N J(L)CH Saga)(w) EXELLENT BKK3
0008 NJV-14 NORDJV-14 NORDV-14 Usteryds Indy SE55596/2013, 941000014283471, 30/09/13, Grå E: Solheim, Arne Einar O: Gustavsson, Jan, Sverige (SE UCH SE J(LÖ)CH Härkilas Kay Iii - Usteryds Diana)(w) EXELLENT CK CERT BKK1 BH1 BIM
0009 Brushöjdens Malte S33359/2009, 977200007435846, 17/04/09, Grå E: Tollefsen, Terje, Fagerlidal 82, 9325 Bardufoss O: Nilsson, Bengt, Sverige (SE J(LÖ)CH SE UCH Mottibäckens Assar - SE J(LÖ)CH Brushöjdens Liza)(w) VG BKK4

Juniorklasse Tispe
0010 Sundellens Fixi SE17323/2015, 752015900008787, 01/02/15, Grå E: Jacobsen, Erwin, Pb 545, 8401 Sortland O: Sundell, Magnus/ Sundell, Sandra, Sverige (C.I.T. FI JCH SE J(LÖ)CH SE UC Söromdellens Lotus - Kolleem Kira)(w) EXELLENT JKK1
0011 Anja NO43203/15, 578098100498347, 20/04/15, Grå E: Fossli, Arnt Inge, Pb 116, 9144 Samuelsberg O: Iversen, Ronald, 8219 Fauske (Härkilas Izor V - Ackers Ztrössel)(w) VG JKK2


Åpen Klasse Tispe

0012 Bjønnegjenga's Arja NO44360/13, 578077000205331, 25/04/13, E: Pedersen, Sten-Gunnar, Myrvangveien 15, 9303 Silsand O: Aalien Stein Tore, 3359 Eggedal (Sandungskalven's Oscar - Kaparvikens Arja)(w) VG AKK1
0013 Mia NO30090/14, 578098100451134, 08/11/13, Grå E: Johnsen, Hans Ola, Ravrra, 9144 Samuelsberg O: Åsen, Thomas, 4715 Øvrebø (N J(L)CH Boss - Flötmarkens Maggan)(w) VG AKK2


Brukshundklasse Tispe
0014 Kvitevarden's Ayla NO40435/14, 578098100444126, 21/04/14, E: Bakkemo, Ståle, Bakkemo, 9350 Sjøvegan O: Rotvik May-Torill/ Gosselin Gilles J J, 9350 Sjøvegan (FI JCH SE J(LÖ)CH Pyssynivan Frost - N UCH N J(L)CH Saga)(w) EXELLENT BKK3
0015 Kvitevarden's Anna Frost NO40434/14, 578098100444219, 21/04/14, E: May-Torill Rotvik, Gilles Joseph Jean Gosselin, Rotvik, 9350 Sjøvegan O: Rotvik May-Torill/ Gosselin Gilles J J, 9350 Sjøvegan (FI JCH SE J(LÖ)CH Pyssynivan Frost - N UCH N J(L)CH Saga)(w) EXELLENT BKK2
0016 Botnebekken's Kita NO40304/12, 578097809225786, 11/04/12, E: Nilsen, Tore, Sandbakken 13, 9152
Sørkjosen O: Sollihagen Per, 2160 Vormsund (N J(L)CH Botnebekken's Freddi - N SE J(L)CH Botnebekken's B-Tikka)(w) EXELLENT CK CERT BKK1 BT2

Championklasse Tispe
0017 N UCH N J(L)CH Botnebekken's Nasti NO37999/13, 03/03/13, E: Tollefsen, Tommy Arild, Kystkulturvegen 1853, 9470 Gratangen O: Sollihagen Per, 2160 Vormsund (SE J(LÖ)CH Karhunkerääjän Nixon - Ruskametsän Hevi)(w) EXELLENT CK CHK1 BIR

Norsk Elghund Grå
Ring: 1 Dommer: Berget, Arild

Juniorklasse Hannhund
0018 Nordmolia's C Max NO37689/15, 578097809195256, 20/03/15, Grå E: Øverli, Jim, Sagelvvatn, 9050 Storsteinnes O: Nordmo Ole- Agnar, Nordmo Mona, 9336 Rundhaug (N J (L)CH Losnabakken's S-N Ranne - Storbringens Dubi)(w) EXELLENT JKK1
0019 Nordmolia's C Frøy NO37690/15, 578097809194208, 20/03/15, Grå E: Sundquist, Thor Hermann, Tennskjærveien 378, 9302 Rossfjordstraumen O: Nordmo Ole- Agnar, Nordmo Mona, 9336 Rundhaug (N J (L)CH Losnabakken's S-N Ranne - Storbringens Dubi)(w) VG JKK3
0020 Øverfhurs Truls NO33793/15, 578098100487098, 06/01/15, Grå E: Skogstad, Tore O: Hansen Dag-Ivar, 9420 Lundenes (N J(L)CH Tjelderåsen's Tt- Trygg - FIN JCH Hartuskosken Nöpö)(w) GOOD
0021 Nordmolia's C Rusken NO37691/15, 578097809194428, 20/03/15, Grå E: Bolle, Nina, Faksfjordveien 106, 9311 Brøstadbotn O: Nordmo Ole- Agnar, Nordmo Mona, 9336 Rundhaug (N J (L)CH Losnabakken's S-N Ranne - Storbringens Dubi)(w) VG JKK2

0022 Karas Av Frihetsliskogen NO42603/15, 578094100022029, 11/05/15, Grå E: Frihetsli, Lars, Dividalen, 9334 Øverbygd O: Frihetsli Øyvind, 9336 Rundhaug (N J (L)CH Losnabakken's S-N Ranne - N J(L)CH Eiterdalen's Stella)(w) GOOD

Unghund Klasse Hannhund
0023 Harley NO51146/14, 578094100014186, 01/09/14, Grå E: Pedersen, Stine-Renate, Valvågveien 58, 9392 Stonglandseidet O: Jakobsen, Svein Kyrre, 9304 Vangsvik (INT NUCH NJ(B)CH SV-07 NORDV-0 Kato - N J(B)CH N UCH Mortendallia's Roxi)(w) VG UKK1

Brukshundklasse Hannhund
0024 Tinndølen's Taro NO30795/14, 578097809218855, 10/12/13, Grå E: Solberg, Jon Erik O: Miland Thomas, 3656 Atrå (N J(L)CH Trolljentemyra's Noah - Tinndølen's De Rosa)(w) EXELLENT BKK2
0025 Nordmolia's Varg NO37608/14, 578097809220943, 23/03/14, Grå E: Sameien, Oddvar O: Nordmo Ole- Agnar, Nordmo Mona, 9336 Rundhaug (N J (L)CH Losnabakken's S-N Ranne - N J(L)CH Nordmolia's Lia)(w)VG BKK3
0026 Tinndølen's Brutus NO30797/14, 578097809221782, 10/12/13, Grå E: Hagensen, Christian, Svandalsveien 375, 9303 Silsand O: Miland Thomas, 3656 Atrå (N J(L)CH Trolljentemyra's Noah - Tinndølen's De Rosa)(w)VG BKK4
0027 Korvenkiertäjän Ensu SE10263/2015, 23/10/14, Grå E: Eriksson, Jan, Sattervägen 2, 98042 Ullatti, Sverige O: Ari Mikkonen, 80100 Joensuu, Finland (FinJCH FinUCH Nokotin Källi - FI JCH FI UCH Korvenkiertäjän Lotta)(w)EXELLENT CK CERT BKK1 BH2

Championklasse Hannhund
0028 N UCH Losnabakken's S-R Varg NO34507/12, 02/01/12, Grå E: Bakkejord, Kristian, Bakkejordvegen 50, 9310 Sørreisa O: Langset Geir Og Berit, 2635 Tretten (N J(L)CH Ricco - INT NORD UCH NORD VCH Satsu)(w)EXELLENT CHK2
0029 N J(B)CH N UCH Varjdalen's Tk Miro NO35366/14, 578098100437491, 31/01/14, Grå E: Normo, Roald, Andreas Slettens Veg 13, 8661 Mosjøen O: Stene Even, Stene Ellen, 7335 Jerpstad (INT NUCH NJ(B)CH SV-07 NORDV-0 Kato - INT N UCH J(B)CH NORDV-10 Varjdalen's Theia Gjendin-Datter)(w) EXELLENT CK CHK1 BH1 BIR

Juniorklasse Tispe
0030 Chika NO35222/15, 578098100474044, 15/02/15, Grå E: Halvorsen, Knut-Ove, Skjeggenes, 9334 Øverbygd O: Blankenborg, Jan, 2680 Vågå (N J(L)CH Kiva - Grytosens Imir)(w) EXELLENT JKK2
0031 Nordmolia's C Gaia NO37694/15, 20/03/15, Grå E: Dahl, Kristin Kirkhus O: Nordmo Ole- Agnar, Nordmo Mona, 9336 Rundhaug (N J (L)CH Losnabakken's S-N Ranne - Storbringens Dubi)(w) EXELLENT JKK1
0032 Losnabakken's S-L Frøya NO39232/15, 578098100482743, 21/02/15, Grå E: Nilsen, Marius O: Langset Geir Og Berit, 2635 Tretten (INT NORD UCH NORD J(L)CH Karpaasin Lennu - N SE J(B)CH Losnabakken's S-R Suri)(w) VG JKK4
0033 Øverfhurs Timba NO33797/15, 578098100485890, 06/01/15, Grå E: Hansen, Dag-Ivar, Lundenes, 9420 Lundenes O: Hansen Dag-Ivar, 9420 Lundenes (N J(L)CH Tjelderåsen's Tt- Trygg - FIN JCH Hartuskosken Nöpö)(w) VG
0034 Seima NO38313/15, 10/02/15, Grå E: Jan Ivar Jakobsen, Tonje Marie Jakobsen, Lapplægret, Drag, 8270 Drag O: Pedersen, Einar, 8270 Drag (S H Rappo - Karpaasin Maija)(w) GOOD
0035 Øverfhurs Lykke NO33796/15, 578098100486233, 06/01/15, Grå E: Ervik, Kjell Ole, Gausvik, 9430 Sandtorg O: Hansen Dag-Ivar, 9420 Lundenes (N J(L)CH Tjelderåsen's Tt- Trygg - FIN JCH Hartuskosken Nöpö)(w) VG
0036 Mira NO41619/15, 578094100018969, 13/04/15, Grå E: Nils, Daniel Eikjok, Oalgevarluodda 28, 9730 Karasjok O: Isaksen, Roald, 9730 Karasjok (Verdalskogen's A-Rino - N J(L)CH Eiterdalen's Willma)(w) IM
0037 Aila NO38318/15, 578097809238376, 10/02/15, Grå E: Nyheim, Stian Sollie O: Pedersen, Einar, 8270 Drag (S H Rappo - Karpaasin Maija)(w) VG JKK3

Åpen Klasse Tispe
0038 S H Kaisa NO55816/13, 578098100420876, 03/10/13, Grå E: Melkild, Kjetil O: Engen, Thomas, 9360 Bardu (Rufus - Losnabakken's V-L Kayla)(w) VG AKK1
0039 Øverfhurs Baiki NO37975/13, 578077000207950, 10/03/13, E: Larsen, Jørn, Buktavegen, 9321 Moen O: Hansen Dag-Ivar, 9420 Lundenes (N J (L)CH Losnabakken's S-N Ranne - FIN JCH Hartuskosken Nöpö)(w) GOOD

Brukshundklasse Tispe
0040 Råva NO51147/14, 01/09/14, Grå E: Jakobsen, Svein Kyrre, Torsli 106, 9304 Vangsvik O: Jakobsen, Svein Kyrre, 9304 Vangsvik (INT NUCH NJ(B)CH SV-07 NORDV-0 Kato - N J(B)CH N UCH Mortendallia's Roxi)(w) EXELLENT CK CERT BKK1 BT1 BIM
0041 N J(B)CH Mira NO45842/12, 578098100360140, 21/05/12, E: Geir Tore Bertheussen, Grethe Bertheussen, Kollenveien 80, 9310 Sørreisa O: Ramen, Kari, 2687 Bøverdalen (FI JCH N J(L)CH Hallakorven Norra Losnabakken's Driva)(w) EXELLENT BKK2
0042 Veikulåsens P-E Pia NO46598/13, 03/04/13, Grå E: Åsheim, Ann-Kristin, Åsheimveien, 9334 Øverbygd O: Skiaker Leif, 2690 Skjåk (FI JCH Takaasenmäen Erno - FIN JCH Pelittäjän Pipsa)(w) VG BKK3

Norsk Elghund Sort
Ring: 1 Dommer: Berget, Arild

Juniorklasse Hannhund
0043 Bsd Faico NO35319/15, 16/02/15, Sort E: Sande, Erland Løkken, Gyltvik, 8226 Straumen O: Hernes, Frode, 5706 Voss (N J(B)CH Doffen Av Eikjevellen - Finnmarksviddas Silba Násti)(w) VG JKK1

Brukshundklasse Hannhund
0044 N J(B)CH Sisotindens Hero NO35607/14, 578098100451211, 13/02/14, Sort E: Karlsen, Jan Mikal, Solmoen 9, 9310 Sørreisa O: Fagerbakk Ole Henrik, 8226 Straumen (Ajax - Sisotindens Spora)(w) EXELLENT CK CERT BKK1 BH1 BIM NY UTST.CHAMPION

Juniorklasse Tispe
0045 Laika NO46663/15, 25/06/15, Sort E: Olsen, Frank O: Olsen, Frank, 9302 Rossfjordstraumen (Sicko - Sisotindens Raja)(w) EXELLENT JKK1
0046 Bsd Luna NO35321/15, 578098100479474, 16/02/15, Sort E: Forsaa, Tone Lise, Snaubakken 22, 8520 Ankenes O: Hernes, Frode, 5706 Voss (N J(B)CH Doffen Av Eikjevellen - Finnmarksviddas Silba Násti)(w) 0

Åpen Klasse Tispe
0047 Rivgu NO32912/15, 578094100020438, 08/01/15, Sort E: Johansen, Rolf, Naustnesveien 60, 9060 Lyngseidet O: Midtflå Nann-May K Og Morten, 7234 Ler (N UCH Lasseruds Loke - N UCH N J(B)CH NMEB-15 Cimba)(w) VG

Championklasse Tispe
0048 N UCH N J(B)CH NORDV-15 Holingen's Kaja NO57467/13, 578098100447825, 22/11/13, Sort E: Guttorm, Asbjørn, Ajonjarga 19, 9730 Karasjok O: Morken Per Arne Og Dianca, 7387 Singsås (N UCH Ccbrådd - INT N UCH NV-08 N J(B)CH Holingen's Lizz)(w) EXELLENT CK CHK1 BT1 BIR

Vestsibirsk Laika
Ring: 1 Dommer: Berget, Arild

Unghund Klasse Hannhund
0049 Amarokk NO47372/14, 578098100450051, 20/06/14, E: Granbom, Sara, Vik, 8450 Stokmarknes O: Andersen, Pål, 8450 Stokmarknes (Balder - Mani)(w)VG UKK1

Ikke FCI godkjendte raser

Svensk Hvit Elghund
Ring: 1 Dommer: Berget, Arild

Brukshundklasse Hannhund
0050 N UCH Sætertunets Zico NO48216/13, 578097809150704, 27/04/13, Hvit E: Kampevoll, Tone, Tranøyveien 1747, 9304 Vangsvik O: Sæther Svein Og Jorun, Kvikne Karina, 7200 Kyrksæterøra (N UCH N J(B)CH Zaco - Sætertunets Sita)(w) EXELLENT CK CHK1 BH1 BIR

Juniorklasse Tispe
0051 Luna NO40931/15, 578097809243390, 29/04/15, Hvit E: Kalvåg, Camilla Renate O: Salminen, Rauno Juhani, 7655 Verdal (NORD J(LÖ)CH N UCH SE UCH Zorro - N UCH Åkermarkens Rowena)(w) GOOD
0052 Røstagrendas Sheara NO36957/15, 578097809160976, 05/03/15, E: Robertsen, Per-Anders O: Tørhaug Stian, 2580 Folldal (Passbos B-Oryx - Frøya)(w)IM

Jämthund
Ring: 1 Dommer: Berget, Arild

6 - 9 Måneder Hannhund
5001 Nytun's Baikal NO49236/15, 02/08/15, Grå E: Hestnes, Hugo-Per O: Eiesland Merethe/ Fidje Sigvald, 4580 Lyngdal (Kenay - Bessi)(w) KOM FOR SENT

4 - 6 Måneder Tispe
5002 Losklangen's A-Arya NO55608/15, 21/11/15, Grå E: Nergård, Geir, Trollvikveien 267, 9300 Finnsnes O: Nilsen Roald/ Mork Jon Anders Nilsen, 2380 Brumunddal (SE J(LÖ)CH SE UCH Allangropens Aiko - FI JCH Kulukumiehen Martta)(w) BIR VALP BIS2 VALP

Norsk Elghund Grå
Ring: 1 Dommer: Berget, Arild

6 - 9 Måneder Hannhund
5003 Finnkøthåjen's Oso NO54665/15, 578097809248604, 08/10/15, Grå E: Eriksen, Jan Oddvar, Langnes Vn 1084, 9302 Rossfjordstraumen O: Mosheim Bjørn O Og Eva, 8658 Mosjøen (N UCH N J(L)CH Vamyras Izack - N J(B)CH Smalmyras R-R Tinka)(w) BIR VALP BIS VALP

svarthund 2016

N J(B)CH Sisotindens Hero NO35607/14, 578098100451211, 13/02/14, Sort E: Karlsen, Jan Mikal

Foto: Ida Ottemo

Legg til kommentar

Velkommen til å legge kommentarer og følg vanlig folkeskikk.


Sikkerhetskode
Vis ny kode