grasrotandelen 80 blaafb

Uncategorised

Utdannelse som dommer

loshund

 

 

Klubben ønsker at de som er kvalifisert og kan tenke seg en utdannelse som dommer søker klubben om elevopptak.

Dommmerutdannelser som er aktuelle hos oss er:

  • Løshund dommer
  • Bandhund dommer
  • Ettersøksdommer (blod og ferskspor)

 

Opptakskravene finnes her

Aversjonsdressur

Trenger du aversjonsdressur til din hund ta kontakt med

Helge Jakobsen på telefon 40412838.

Arbeidsplan

Arbeidsprogram  for arbeidsåret 2014:

  •  
  • Tromsutstillinga: Arrangeres på Haraldvollen.
  •  
  • Asbjørns Sjøthun’s Minneutstilling: Arrangeres på Haraldvollen  
  •  
  • Jaktprøver bandhund: 1-og 2-dags separat bandhundprøve og to 1-dags samla bandhundprøver.
  •  
  • Jaktprøver løshund: 1-og 2-dags separat løshundprøve og 2-dags samla løshund.
  •  
  • Bevegelig blodsporprøve.
  •  
  • Bevegelig fersksporprøve.
  •  
  • Bevegelig elgsporprøve.
  •  
  • Prøve å få virebjørn i forbindelse med en utstilling.
  •  
  • Elektrisk dressur av hund mot sau.
  •  
  • Dommersamlinger.
  •  
  • Fullføring av utdannelsen til de nye jakt/ ettersøksdommere.
  •  
  • Rekruttere nye elever til dommerutdanning.
  •  
  • Arbeide med å få utdanne flere Jakt/ ettersøksdommere.
  •  
  • Opprettholdelse av klubbens hjemmeside.
  •  
  • Medlemsverving.
  •  
  • Medlemsmøte/ Kurs/ Foredrag i forbindelse med utstillinger.
  •  
  • Deltakelse RS-2014.

.

Tromsutstillinga 30.06.2013

Dommer: Christiansen, Bjørge

Jämthund

 

Gråbeinjakta's Sarek NO32707/12, 03/01/12, Grå E: Svendli, Tor Magne O: Amundsen Vegar, 2114 Disenå (Sarek - Gråbeinjakta's Taiga)

KIP

 

Gråbeinjakta's Varg NO32710/12, 03/01/12, Grå E: Johansen, Knut O: Amundsen Vegar, 2114 Disenå (Sarek - Gråbeinjakta's Taiga)

Good

 

S-Varg NO37752/10, 13/03/10, Grå E: Dalhaug, Svein O: Gosselin, Gilles Joseph Jean, 9350 Sjøvegan (N S J(L)CH Larsudden's Balo I - Nova)

 

Kaparvikens Dollar NO33360/11, 01/01/11, Grå E: Bjørkeng, Gjermund O: Brenno Øyvind, 3550 Gol (SE

Brukshundklasse Hannhund

NO43088/10, 23/03/10, Grå E: Knudsen, Lena/Tollefsen, Tommy O: Hammer Arnt & Wenche Aasbø, 7977 Høylandet (FIN JCH FIN UCH Ruskametsän Roki - N UCH N J(B)CH Jaktvollens Cha Cha)

Championklasse Hannhund

NO43087/10, 23/03/10, Grå E: Hammer, Arnt O: Hammer Arnt & Wenche Aasbø, 7977 Høylandet (FIN JCH FIN UCH Ruskametsän Roki - N UCH N J(B)CH Jaktvollens Cha Cha)

 

Juniorklasse Tispe

NO52380/12, 14/08/12, E: Stand, Fred Anton O: Hammer Arnt & Wenche Aasbø, 7977

 

Kjennsbekken's Shanty NO44607/12, 14/05/12, E: Langhaug, Kjell Tommy O: Stenby Ole-Anders, 1925 Blaker (NORD UCH SE J(L)CH Flötmarkens Zakke - N J(L)CH Ackers Suski)

Excellent 1 konk CK 2 BTK

NO52378/12, 14/08/12, E: Motrøen, Trygve O: Hammer Arnt & Wenche Aasbø, 7977

 

Ekmossen's Grace SE42682/2012, 01/06/12, Grå E: Solberg, Ståle Morten O: Nilsen, John/ Nilsen, Jilltoft Eva, Sverige (SE J(Ö) CH Dundermyrens Rozz - SE UCH SE JCH Ekmossens Akira)

Excellent 2 konk

 

Ryvikens Warga Excellent 1 konk CK 3 BTK

 

Bita S29922/2008, 16/03/08, Grå E: Nergård, Kristian S O: Lindqvist, Kristina, Sverige (Bark - Gommotrans Mira)

Excellent 1 konk

 

Varga NO35304/11, 13/02/11, Grå E: Benoninsen, Frode O: Emilsen, Odd Roger, 7900 Rørvik (SE J(LÖ)CH Strömarens Ross - N UCH Bäckmyras Tina I I)

Excellent 1 konk CK CERT 1 BTK BIR

 

Juniorklasse Hannhund

NO56212/12, 09/07/12, E: Bekkeli, Odd O: Langset Geir Og Berit, 2635 Tretten (N J(L)CH Flötmarkens Veiko - Tessa)

Good

 

Losnabakken's S-R Varg NO34507/12, 02/01/12, Grå E: Bakkejord, Kristian O: Langset Geir Og Berit, 2635 Tretten (N J(L)CH Ricco - N UCH NORD VCH NV-11 Satsu)

Åpen Klasse Hannhund

 

Frihetsliskogen - Kaisa)

Excellent 1 konk

 

Pei Fang Jerv NO34602/12, 14/01/12, Grå E: Nymo, Jan Håvar O: Holmli Marianne, Holmli Brynjar, 7650 Verdal (INT NORD FIN UCH NORD J(L)CH Kolbyjagets Miro - N UCH Pei Fang Oda)

Hermann Kjell Johan, 7650 Verdal (INT N SE UCH N SE J(B)CH Røsholmhøgda's Varg - N UCH N J(B)CH N J(L)CH Tjelderåsen's Hh-Trulte)

Championklasse Hannhund

 

Juniorklasse Tispe

 

Storbringens Dubi NO37691/12, 16/03/12, Grå E: Nordmo, Mona O: Floden Johnny, 2409 Elverum

 

Excellent 1 konk CK 2 BTK

Zuna NO41171/12, 06/04/12, E: Arvid Nilsen, Nils Johan Nilsen O: Jakobsen, Svein Kyrre, 9304 Vangsvik (INT NUCH NJ(B)CH Kato - N J(B)CH N UCH Mortendallia's Roxi)

Good

 

Unghund Klasse Tispe

NO39814/12, 22/02/12, Grå E: Isaksen, Roald O: Hartviksen Helen Og Fred, 8540

 

Excellent 1 konk CK 1 BTK BIM

 

Øverfhurs Indy NO37482/11, 29/03/11, Grå E: Isaksen, Jonny O: Hansen Dag-Ivar, 9420 Lundenes (N J(L)CH Nordmolia's Kahn - FIN JCH Hartuskosken Nöpö)

Brukshundklasse Tispe

Excellent 1 konk

NO46300/11, 19/06/11, Grå E: Nordmo, Mona O: Nordmo Ole- Agnar, Nordmo Mona, 9336 Rundhaug (N UCH N J(L)CH Nordmolia's Labben - N J(L)CH Vindmyras Varga)

Very good 3 konk

NO36241/10, 06/02/10, Grå E: Pedersen, Jonny E O: Langset, Geir Og Berit, 2635 Tretten (N J(L)CH Flötmarkens Veiko - INT FIN DK UCH SV-08 DKV-11 Rullikan Rn Tindra)

 

Juniorklasse Hannhund

 

Finnmarksviddas Bures NO45522/12, 31/05/12, E: Arne Byberg, Grete Sofie Byberg O: Vedhugnes Josef Ingmar, 9710 Indre Billefjord (King - INT N UCH N J(B)CH Sisotindens Ceahpes Biigá)

 

Elvebakken's Bamse NO54823/11, 01/06/11, Sort E: Steffenrem, Dagfinn O: Rønås Thor Johan, 2022 Gjerdrum (N UCH Peik - INT NORD FIN UCH N SE J(B)CH Diana)

 

Excellent 1 konk

 

Excellent 1 konk CK 1 BTK BIR

 

BEST I SHOW  Tromsutstillinga

 

BIS      N UCH N JCH NV-12 SV-12 Taro NO38648/10, 18/03/10, Grå E: Normo, Roald O: Jakobsen, Svein Kyrre, 9304 Vangsvik (INT NUCH NJ(B)CH Kato - N J(B)CH N UCH Mortendallia's Roxi)

 

Jämthund

 

Botnebekken's Nasti NO37999/13, 03/03/13, E: Tollefsen, Chris Trygve O: Sollihagen, Per, 2160 Vormsund (SE J(LÖ)CH Karhunkerääjän Nixon - Ruskametsän Hevi)

1 konk 1 BTK -  BIR

 

Nordolia's Lea)

6 - 9 Måneder Hannhund

2 konk

 

Karo NO32335/13, 23/12/12, E: Grønbeck, Rita O: Grønbeck, Rita, 8400 Sortland (INT NUCH NJ(B)CH Kato - Pei Fang Era)

3 konk

 

Cross NO38162/13, 01/04/13, Grå E: Jensen, Daniel O: Korneliussen, Svein, 9310 Sørreisa (Scott - Nordmolia's Lea)

1 konk 2 BTK

 

Tuva NO32338/13, 23/12/12, E: Zadig, Erik O: Grønbeck, Rita, 8400 Sortland (INT NUCH NJ(B)CH Kato – Pei

Janke NO32336/13, 23/12/12, E: Grønbeck, Rita O: Grønbeck, Rita, 8400 Sortland (INT NUCH NJ(B)CH Kato -

4 - 6 Måneder Tispe

 

Svensk Hvit Elghund

 

Passbos C-Sako SE19470/2013, 05/02/13, Hvit E: Hansen, Frank-Arne O: Drottz, Bjarne, Sverige (N SE J(L)CH Zorro - Titanerna Bjära)

6 - 9 Måneder Tispe

SE62322/2012, 15/11/12, E: Brodahl, Kurt Inge O: Lundquist, Tommy, Sverige

 

1 konk BIM

 

Ettersøksprøve

elgPÅMELDINGAVGIFTEN  FOR PRØVENE ER 200 kroner pr prøve:

For Blodsporprøve   250 kroner som betales til dommer før prøvestart.

For Fersksporprøve 200 kroner som betales til dommer før prøvestart.

For Elgsporprøve     200 kroner som betales til dommer før prøvestart.

Vi har elektronisk påmelding HER


Påmeldingsavgift for ikke medlemmer eller blandingshunder innbetales til: TROEK v/ Terje Karlsen, Langhamn, 9311 Brøstadbotn. En må da ta kontakt med prøveleder

Bankgirokonto: 4770.25.56844

Påmeldingen blir ikke behandlet før betalingen er registrert

Er du ikke medlem i en samarbeidende hundeklubb som er tilknyttet NKK, eller NJFF, må du betale dobbelt avgift. Dokumentasjon på betalt avgift og medlemskap, skal forevises dommer før prøvens start.


Meld deg inn i klubben her


For spørsmål i forbindelse med prøvene ta kontakt med prøveleder på ettersoksprover (kløllalfa) tromselghundklubb (dot) no 


eller telefon: 40530581

Tags/emneord